Můj příběh

 Můj příběh a jak souvisí s Planet Ayurveda

 

         Všechno to začalo před cca 15ti lety, kdy jsemMuj pribeh 1 po velkém stresovém vypětí z práce managerky v nadnárodní společnosti téměř zkolabovala a následkem toho začala mít kupu zdravotních problémů různého druhu. Nejdříve jsem obcházela nejrůznější lékaře-specialisty, kdy každý zkoumal jemu svěřenou oblast, ale přínos pro vylepšení mého celkového zdraví byl mizivý – stále jsem se cítila „pod psa“. Trpěla jsem záchvaty úzkostné paniky, bolestmi zad, točila se mi hlava, občas srdeční arytmie, cítila jsem neustále hořkou chuť v puse, nemohla jsem se soustředit, vynechávala mi paměť, byla jsem často vyčerpaná, unavená. Vím, že jednoho dne jsem si řekla: „To přece není možné, přece musí existovat něco, co je kořenem a společným jmenovatelem všech těchto problémů.“    

           Ne moc dlouho poté jsem narazila na článek o Ájurvédě a o tom, jak přistupuje k léčbě nikoli nemocí, ale každého člověka individuálně a v celém komplexu. O tom, že každý z nás se rodí s určitým poměrem dóš (Vát, Pitt, Kaff) a pokud se z tohoto poměru vychýlí, začne se to projevovat v různých oblastech jeho psychického i tělesného zdraví. To mi přesně zapadalo a dávalo naději. Po nějakém čase hledání jsem potkala Dr. Govinda Rajpoota, indického ájurvédského učitele žijícího v Čechách, kterému jsem vděčná za to, jak mi změnil pohled na svět a můj život v něm a pomohl mi pochopit základní principy Ájurvédy – vědy o životě staré několik tisíc let. Díky němu jsem zahořela láskou k Ájurvédě a několik jisker přeskočilo i na mého manžela.

Ten pak svým zájmem o Ájurvédu a Indii napomohl tomu, že byl svým zaměstnavatelem vyslán na 2 roky do Indie se mnou a naším 11ti letým synem. To byla báječná příležitost zakusit život v zemi odkojené učením Ájurvédy. I když většina mnou dříve zmíněných zdravotních problémů „zázračně“ vymizela spolu s tím, jak jsem se postupně vracela do rovnováhy, v Indii občas vznikly situace, kdy jsme měli nějaký zdravotní problém převážně v souvislosti s pobytem v pro nás nezvyklém klimatu. Hojně jsme pak využívali možnost řešit své zdravotní problémy s ájurvédským lékařem namísto klasické medicíny. I když nutno podotknout, že i tam jsme museli chvíli hledat, protože léčit se klasicky = chemickými preparáty je teď v Indii velice moderní. Navštívili jsme několik ájurvédských lékařů a vždy nám byli schopni pomoci.

           Když ale náš syn při streptokokové infekci měl krev v moči, jeli jsme do nemocnice. Diagnózu sice stanovili precizně, ale léčbu na tento autoimunitní zánět ledvinových klubíček stejně neměli. Na doporučení jsme zamířili k ájurvédskému lékaři Dr. Vikramu Chauhanovi. U něj na klinice jsme měli možnost setkat se s pacienty se závažnými zdravotními problémy, které tam povětšině přivedli jejich rodinní příslušníci, které Dr. Chauhan již dříve vyléčil. Více o tom si můžete poslechnout ve videu, které jsme natočili u něj doma. Co jej v našich očích postavilo před jiné ájurvédské lékaře, byl fakt, že k němu lidé přicházejí se závažnými problémy většinou až když klasická léčba nezabrala a on jim dokáže pomoci.

           Kromě správné diagnózy jsou důvodem koncentráty z bylin, které Dr. Chauhan vyvinul pro své pacienty a které i v malém množství mají velký účinek. Tyto koncentrované preparáty v kapslích jsou pod hlavičkou Planet Ayurveda nyní k dispozici i v České republice.