Kvalita produktů

Na trhu existuje různorodá nabídka přírodních produktů a bylinných doplňků pro různé zdravotní problémy. Tyto produkty se mohou značně lišit v kvalitě. Jak si můžete být jisti, že kupujete vysoce kvalitní a účinné ájurvédské výrobky? Měli byste věnovat zvláštní pozornost přesnému obsahu produktů. Jaké jsou to kapsle a čím jsou naplněny? Obsahují přísady? Jaké množství je v kapsli? Obsahuje výtažek nebo jen hrubý prášek nebo část ečně výtažek a zbytek je namletá bylinka? Všechny tyto aspekty jsou důležité.

Produkty Planet Ayurveda ™

  • 100% vegetariánské kapsle
  • Velmi účinné standardizované výtažky
  • 500 mg extraktu v každé kapsli
  • 100% čisté výrobky bez přísad nebo chemikálií

100% vegetariánské kapsle

Planet Ayurveda využívá výhradně 100% vegetariánské kapsle z hydroxyprophylmethylcelulózy, která je běžná v rostlinách. Tyto kapsle splňují všechny požadavky stávajících norem FCC (Food Chemical Codex) a USP. Nepoužíváme levnou tvrdou želatinu, která se skládá z chemikálií, chrupavky od krav a prasečích střev.

Silný standardizovaný extrakt

V našich 100% přírodních bylinných doplňcích používáme výhradně standardizované bylinné extrakty vysoké kvality.

Bylinné zdravotní produkty jsou dostupné na trhu ve třech formách:

  1. Čistý bylinný prášek - rostlina nebo část rostliny, která byla vysušena a rozemleta na prášek.
  2. Bylinný extrakt - výtažek z rostliny nebo její části,kde obsah účinných látek v extraktu není znám.
  3. Standardizovaný rostlinný extrakt - extrakt rostliny nebo její části, jež je při výrobě testován na procento účinných látek.

Obecně je úroveň koncentrace v našich standardizovaných extraktech velmi vysoká. Pro kapsle Ashwagandha například používáme 100 kg bylinného prášku, abychom získali 10 kg standardizovaného extraktu. Potom testujeme extrakt na přítomnost a množství účinné látky. Například u Ashwagandha testujeme obsah ofanolidů. Extrakt je schválen k použití, pokud splňuje všechna kritéria. Náklady na přípravu takové kapsle jsou samozřejmě násobně vyšší ( podle stupně koncentrace ).

500 mg v jedné kapsli

Planet Ayurveda plní své vegetariánské kapsle výlučně 500 mg standardizovaného bylinného extraktu bez jakýchkoli přísad. U jiných výrobců je třeba si toto překontrolovat. Tam, kde to není zřejmé je k tomu často důvod.